Piemondi (Piemontese, Pi) tõug pärineb Põhja-Itaaliast. Seda peetakse lihatõuks, kuigi tema kodumaal kasutatakse teda ka piimatõuna. Aretatud on ta kohaliku tõu ja seebu baasil. Värvuselt on loomad tumehallid, peal ja kaelal on neil mõnikord ka tumedamaid laike. Esineb ka valgeid ja helehalle. Mustad on sõrad, nina ja väikesed sarvealgmed. Silmade ümbrus ja kõrvade sisepinnad on samuti mustad. Kõik loomad on nudid.

Suuruselt on nad keskmised. Täiskasvanud lehmade kehamass on 650 ja pullidel 1000 kg. Pulle tasub sööta tugevalt, sest nad saavutavad tapaküpsuse vara. Piemondi tõugu veis on õhukese nahaga ja peente luudega, rümbasaagis on 60% ja üle selle. Tõu eripära on kaksiklihas, mis areneb vasikatel juba mõne nädala vanuselt. Kaksiklihas pärandatakse ka järglastele.

Piemondil ei ole selliseid poegimisraskusi, nagu on teistel kaksiklihast omavatel tõugudel, kuna nende vasikad on suhteliselt väikesed. Meil korraldatud katsete põhjal võib väita, et piemondi ristanditel on teiste lihatõugu ristanditega võrreldes rümbas suhteliselt kõige enam tailiha ja kõige vähem rasva.

Puhtatõulisi piemondi tõugu veiste karju Eestis ei ole, kuid vältava ristamisega sündisid esimesed puhtatõulised vasikad 2008…2009 aasta jooksul.