Munejate sööt peab olema alati energiarikkam kui noorkanade või munemiseelne sööt. 2700-2900 kcal kg söödas on noormaalne vahemik. 320 kcal 1,36 MJ linnu kohta päevas. 80-85% aminohapetest kasutatakse ära muna moodustamisel. Seetõttu avaldub aminohapete defitsiit kohe munatoodangus ja munamassis.

Proteiini normi määramisel peaks arvestama linnu poot söödavat päevast söödakogust ja seeduvust. Vahemik 17-20%. Väiksema söödava koguse puhul suurem ja vastupidi. Proteiini ja aminohapete vajadus on suurim munema hakkamisest kuni tipptoodanguni. Sel ajal suureneb linnu kehamass, munamass ja munatoodang.

Kui munemisintensiivsus on üle 85% siis peaks söötma 18-19 g linnu kohta päevas. Peale tipptoodangu saavutamist vajadus väheneb. Oluline on et kogu söödetavast Ca kogusest peaks 65% olema granuleeritud. Need graanulid peaks olema 2-4 mm läbimõõdus.

Munejaid kanu söödetakse põhiliselt jõusöödatehastes valmistatava täisväärtusliku segajõusöödaga. Võimalus on valmistada jõusööta kodusel teel, kus odra, nisu, kaera segule lisatakse spetsiaalseid söödakontsentraate.

Jaanus Hämmal, Eesti Maaülikool, 2018