Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

LandCredit infopäev

29. mai 2019

LandCredit infopäev Jaanihansol 29.05.2019 Jaanihanso Siidrivabrik, Õuna, Kaelase küla , Halinga vald, Pärnumaa

LandCredit kutsub Teid osalema tasuta infopäevale, kus pakume huvitavaid päevakajalisi ettekandeid, anname ülevaate LandCrediti senistest tegevustest ning tutvustame üht põnevat pereprojekti – Jaanihanso siidritalu. Ürituse eesmärgiks on tuua kokku põllumajandusega lähedalt seotud inimesed, et koos arutada maaelu tuleviku üle. Sihtgrupp: kõik põllumajandusega seotud ja sellest huvitatud inimesed.

PÄEVAKAVA:

10.00 Saabumine, tervituskohv
10.30 Matis Kivila – LandCredit müügijuht
Tervitussõnavõtt, LandCrediti tutvustus

10.45 – 11.30 Sandra Salom – Maaeluministeeriumi Põllumajanduskeskkonna büroo peaspetsialist
Põllumajandus ja kliima – kliimameetmed põllumajanduses
Ülevaade kliimamuutuste ja põllumajanduse vastastikusest mõjus ning kliimaeesmärkidest, mis mõjutavad põllumajandussektorit. Samuti valdkonda suunavatest arengukavadest ning meetmetest, mis panustavad kliimaeesmärkide saavutamisesse.

11.30 – 12.15 Ella Käi-Edo – eAgronomi Eesti tegevjuht
eAgronomi olemusest ja edust
eAgronom on vähem kui kolme aastaga saanud ainsaks omasuguseks ülevaatlikuks teraviljaettevõtte haldamissüsteemiks. Sealjuures kasutavad programmi ka teised põllumajandustootjad. Mis on selle edu saladus ning kuidas see mõjutab eAgronomi igapäevast tööd ja arendusplaane?

12.15 – 13.00 Lõuna

13.00 – 13.45 Hannes Aus – Smartecon OÜ arendusjuht
Tühi kinnistu energiapõlluks?
Kas päikesepaneelid on endiselt tulus investeering? Räägime lühidalt päikeseparkide tasuvusest. Millist toetust võiks taotlema minna? Anname ülevaate hetkel kehtivast seadusandlusest, päikeseparkide rajamise võimalustest ning takistustest.

13.45 – 14.30 Rivo Noorkõiv – Geomedia konsultatsiooni ja koolituskeskuse juhatuse esimees
Eesti maaelu: megatrendid ja kohapõhine areng
Ettekandes tuuakse välja maaelu mõjutavad megatrendid ja arutletakse nende võimaliku mõju üle Eesti maaelu tulevikumustrile. Selle illustreerimiseks esitatakse statistikat Eesti piirkondlikust arengust ning analüüsitakse maal toimuvaid rajasõltuvusi ja võimalusi nendelt pööramiseks. Samuti käsitletakse ettevõtluse ja kohalike kogukondade võimestamist maaelu jätkusuutlikkuse tagamiseks.

14.30 – 14.45 Matis Kivila – päeva kokkuvõte

14.45 – 15.00 Kohvipaus

15.00 – 16.15 Ekskursioon Jaanihanso siidrivabrikus, degustatsioon, siidritootmise protsessi ja Jaanihanso tutvustamine, jalutuskäik õunaaias.

 

Infopäevale saab registreeruda SIIN või e-posti aadressil matis.kivila@landcredit.ee.
Oma osalemisest palume teil teada anda hiljemalt 22. maiks 2019 .

Kohtade arv on piiratud!

Lisainfo:
Matis Kivila, LandCredit müügijuht, +372 53 433 598