Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Puud tulevikuks – mitmekesisus ja keerukus vastupidavuse ja süsiniku säilitamise jaoks

3. nov. 2021 08:00 - 4. nov. 2021 17:00

6€ – 205€

3. – 4. novembril 2021 toimub hübriidkonverentsPuud tulevikus – mitmekesisus ja keerukus vastupidavuse ja süsiniku säilitamise jaoks“.

Ühendkuningriikide valitsus seadis 2050. aastaks süsinikdioksiidi heitkoguste nullini jõudmise meetmete võtmeosana eesmärgiks, et maa oleks metsadega kaetud kuni 19% ulatuses. Seetõttu on vaja teha olulisi otsuseid, kuidas ja kus on vaja metsaga kaetust suurendada.

Kaasaegne metsandus on üldiselt põhinenud ühtlaselt vananenud monokultuuridel, peamiselt puidu tootmise tõttu. Siiski mängib metsade tulevik kliimamuutuste leevendamisel võtmerolli. Seepärast on ülioluline, et seoses tulevaste metsade struktuuri, koostise ja planeerimisega tehtaks asjakohaseid ja teadlike otsused, et pakkuda jätkusuutlikke lahendusi, mis toovad kasu nii ühiskonnale kui ka keskkonnale, majandusele ja tervisele.
Konverentsi korraldavad AAB (Association of Applied Biologists) ja Birminghami metsateaduste instituut (BIFoR) ning selle peamine eesmärk on uurida värskemaid teaduslikke tõendeid selle kohta, et suurem puuliikide mitmekesisus võimaldab kõrgenenud tootlikkust ja stabiilsust, koos väiksema vastuvõtlikkuse biootilistele ja abiootilistele stressi tekitajatele ühiselt ökosüsteemiteenuste portfelliga.

Konverentsi esinejad käsitlevad neid teemasid teaduse/tööstuse/majanduse/poliitika vaatenurgast.

Peamine eesmärk on koostada poliitiline dokument, mis informeerib Ühendkuningriigi valitsuse strateegiat. Lisaks antakse välja ka teisi teabematerale, nagu näiteks ajakirja Toidu- ja energiajulgeoleku eriväljaanne.

Üritus toimub nii veebis kui ka Birminghami ülikoolis kohapeal (UK). Ürituse ametlik keel on inglise keel.

  • Tutvu ürituse päevakavaga SIIN
  • Lisainfo ürituse kohta leiad SIIT

Osalustasud:

  • Osalus kohapeal 75£ – 175£
  • Osalus virtuaalselt 5£ – 84£