Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Veebiseminar “Luubi all lepingud põllumajanduses”

25. mai 2018

Veebiseminar on põllumajandustootjatele TASUTA.

Toimub 25.05.2018 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal.


Orienteeruv toimumisaeg kella 10-15

Iga kevad sunnib mõtlema, kas kõik rendimaad ikka on kehtivate lepingutega kaetud ning kas neid ka sel aastal harida saab. Iga ostetud seadme ja masinaga kaasneb ports lepinguid. Müüdud toodang – olgu see siis piim, liha või vili – tähendab uusi õigusi ja kohustusi, leppetrahve ja tähtaegu.

Iga päev edastab keegi allkirjastamiseks oma tüüptingimustel koostatud lepingu. Millele nende lepingute sõlmimisel tähelepanu pöörata, kus peituvad riskid ning millised on võimalused? Sellest seekordsel veebiseminaril räägimegi.

 

Teemadest leiavad käsitlemist:

  • Praktilist üldisest lepinguõigusest – millele tähelepanu pöörata, kuidas riske maandada, kuidas kontrollida lepingupartneri tausta ja palju muud.
  • Sisendite lepingud, seadmete ostmise ja kasutamise lepingud ja toodangu müügilepingud (vili, piim).
  • Põllumaa rendileping.
  • Tööleping põllumajanduses, välistööjõu palkamise võimalused.
  • Mis saab siis, kui lepingut ei täideta.

 

Veebiseminari viib läbi Advokaadibüroo TRINITI advokaat Siim Maripuu.

Siim tegeleb peamiselt ühinemiste ja omandamiste ning põllumajanduse valdkondadega ja äriühingute igapäevase tegevuse õigusnõustamisega. Oma karjääri jooksul on Siim nõustanud muu hulgas järgmisi tehinguid: Vooremaa Piim (sh osaühing Selja ja Piistaoja Katsetalu) müügi korraldamine (2017); Tagatisagenditeenus Sanoma Baltics AS omandamiseks väljastatud võlakirjadele (2017), AS Nordic Aviation Group (Nordica) nõustamine tema tütarettevõtja Regional Jet OÜ 49% osaluse müügitehingus ning osanike lepingu sõlmimisel (2017), Õnne Piimakarjatalu osade müügiprotsessi korraldus ja juhtimine (2015), Zone Media osanike leping (2015)
Siim omandas 2014. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas magistrikraadi.
Ülikooliõpingutega samal ajal tegeles Siim põllumajandusse investeerimise õigusliku poole ja põllumajandusliku äriühingu praktiliste õigusküsimustega. Vabal ajal on huviks mesindus.

 

Veebiseminar on põllumajandustootjatele TASUTA.  Vajalik on eelnev registreerumine SIIN

 

Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 “Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste” meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit.

 

LISAINFO:

Veebiseminar toimub 25. mail 10.00-15.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades evelin.syld@aripaev.ee või
helistades tel nr 667 0209.

MAK_logo