Avaldatud: 28. juuni 2013Kategooriad: Uudised

Silja Lättemäe
Maaleht, 27.06.2013

Aivar Pikkmets Pärnumaalt saadab üle päeva Tallinna mahepiima, mida tarbijad saavad osta Selveri toorpiima automaatidest ja Laagri Maksimarketist.

“Meie talu piim maitseb paljudele. On tuldud ka tänama, et nüüd pole lastel enam allergiat, kannatavad maapiima juua,” on Mätiku talu peremees rahul.

Enam ei pea ta kogu oma mahepiima tavapiimana tööstustesse saatma, vaid tarbijad saavad seda osta otse TÜ Eesti Mahe piimaautomaatidest. Nii on Mätiku talu teinud oma toodangu tuntuks paljudele pealinlastele.

Peremees rõhutab, et kui üle Eesti on paigaldatud 15 piimaautomaati, siis kuuest automaadist tuleb Mätiku talu piim. Väärt kraami saab Tallinna piirkonnas osta Keila, Kadaka, Kakumäe ja Järve Selverist, Laagri Maksimarketist ning Ülemiste Rimist.

“Mõtlesime vahepeal, et villime oma piima pudelitesse, aga jätsime asja katki, sest piimaautomaadid on rahva jaoks atraktiivsemad,” naerab Pikkmets.

Ta on oma perega Koonga vallas majandanud aastakümneid. Mahetootmisele läks ta üle kümmekond aastat tagasi. Sestpeale on peremees häälekalt nõudnud foorumitel mahepiimale väljundit, et seda ei segataks tavapiimaga kokku ja et talumees saaks selle väärt piima tootmise eest kõrgemat hinda.

Veendunud mahetootja

Mahepiima automaatide paigaldamise eest on Aivar Pikkmets võidelnud koos talupidajate keskliiduga. Just taluliidu eestvedamisel ja TÜ Eesti Mahe abiga hakkas asi lõpuks liikuma. Õla pani alla ka põllumajandusministeerium, et tervislikule mahepiimale oma turustuskanal leida.
 

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest.

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele