Avaldatud: 22. juuli 2014Kategooriad: Uudised

Loodetavasti pole Ingmar Hiob suur erand. “Mind see huvitab,” ütleb talutöö kohta noor mees, kes lõpetas tänavu Võrumaa kutsehariduskeskuses põllumajanduse eriala.

Ta tõuseb hommikul vara, et kell kuus laudas olla ja lehmad ära lüpsta. Seejärel tuleb loomad karjamaale ajada ja päeval neile vett viia. Vajaduse korral istub noor mees traktorirooli ning teeb ära masina jõudu vajavad tööd.

Kui enamik põllumajandushariduse omandanutest läheb pärast kooli lõpetamist isatallu oma oskusi rakendama, siis Ingmariga on teistsugused lood. Ta ei vehi tööd teha oma talus, vaid teiste majapidamistes, olles asendustalunik.

“Meil olid küll kodus lehm ja siga, aga see oli ammu,” räägib Valgamaalt Harglast pärit noormees. Loomadest jäi siiski “pisik” sisse ja seetõttu valiski poiss pärast Hargla põhikooli lõpetamist Vana-Antsla kutsekooli, kus ka ta isa omal ajal õppis.

Kuigi põhikoolis polnud hinded kiita, läks kutsekoolis õppimine paremini ja keskmiseks hindeks kujunes lausa 4,12. “Õppisin ikka palju, aga mitte väga hullult,” märgib ta ise tagasihoidlikult. “Kui asjad õigel ajal ära teha, ei ole probleeme. Õpetajad olid ka normaalsed.”

Loe edasi Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele