Juulis peetakse Kanadas 60. kündmise maailmameistrivõistlused, kuhu Eestis sõidavad mullused meistrid Jüri Lai ja Raido Kunila. Mõlemad on väga kogenud võistlejad ning jõudnud varasematel võistlustel ka esikümnesse.

Seekord otsustati, et traktoreid ei rendita kohapeal, nagu see oli varem tavaks kaugemate võistluste puhul, vaid võisteldaks enda omadega. Tänavu on mõlemal võistlejal ka uued traktorid: Stokker Agris töötav Jüri Lai võistleb uue John Deere´iga ning Raido Kunilale komplekteeris Dotnuvos Projektai vastavalt kõnnimehe soovidele Case IH.

Sel nädalal saadeti traktorid ja adrad Kanada poole teele. Masinad lähevad kõigepealt Tallinnast Hamburgi ja sealt Torontosse laevaga, Torontost Calgarysse rongiga ja Calgaryst võistluspaika Oldsi autoga.

Kündmise maailmameistrivõistlustes osavõtt pole odav lõbu, kuid Eesti riik on viimastel aastatel taas oluliseks pidanud , et meie võistkond seal esineks, ja põllumajandusministeerium on seda võimalust piires toetanud. Näiteks Läti lippu pole seal juba aastaid nähtud

Võimalus võistelda on väga oluline ka meie künnisportlastele, kes suure osa treeningust ja tehnika korrashoiust teevad oma entusiasmi, kulude ja sponsorite abiga. Erand pole ka see aasta, kuna võistlused on teisel pool maakera.

Mehed asuvad teele 12. juulil, võistlused on 19.-20. juulil.

Lii Sammler,
Maaleht, 19.05.2013