Avaldatud: 7. mai 2014Kategooriad: Uudised

„Konkurentsivõimeline põllumajandus on mitmekesine ja Euroopa Liit vajab nii suurtootmisi kui peremajapidamisi,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar täna Kreekas Ateenas toimuval Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumisel.

„Järjest tähtsam on küsimus, kuidas kasutada olemasolevaid ressursse võimalikult targalt ning jätkusuutlikult, et suudaksime pidevalt kasvava rahvastikuga maailmas tagada nii toiduga kindlustatuse kui ka ressursisäästu. See saab toimuda üksnes teadus- ja arendustegevuse panusega,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Maailmaturul konkurentsivõimelisena püsimiseks on Euroopa Liidu olulisim väljakutse kõrge lisandväärtusega toodete osakaalu suurendamine.“

Põllumajandusminister märkis, et kõrge lisandväärtusega kvaliteettooted on juba täna Euroopa Liidu põllumajanduse tugevus.

Põllumajandus- ja kalandusministrite informaalsel kohtumisel olid kõne all Euroopa Liidu põllumajanduse ja toidutootmise konkurentsivõime maailmaturul, põllumajanduse mitmekesisus ja selle tagamine ühise põllumajanduspoliitika raames ning toidujulgeolek.

Lisaks tõstatas Eesti piimakvoodi ületamise teema, et leida võimalus piimakvoodi ületamise eest ette nähtud tasu vähendamiseks viimasel kvoodiaastal. Uut arutelu sel teemal on oodata EL põllumajandus- ja kalandusnõukogu juunikuu istungil.

Ministrit saadavad kohtumisel ministeeriumi kantsler Ants Noot, põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti. 

Maaleht, 06.05.2014 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele