Avaldatud: 2. veebruar 2017Kategooriad: Uudised

Maaeluministeerium
PRESSITEADE
02.02.2017

Kalandusettevõtjad saavad koos teadusasutustega toetusi taotleda

Maaeluministeerium avas Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014–2020 raames kalapüügi ja vesiviljeluse innovatsioonitoetuste taotlusvooru. Kalanduse valdkonna toote-, turu- ja protsessiinnovatsiooni kavandatakse toetada kokku kuni 7 miljoni euroga.

„Innovatsioonitoetuste abil on kalanduse valdkonna ettevõtjatel võimalus teha koostööd teadlaste ja arendusasutustega,“ ütles Maaeluministeeriumi kalamajandusosakonna juhataja Ain Soome. „See tagab, et teadusprojektid oleksid seotud ettevõtjate reaalsete vajaduste ja huvidega ning suurendavad ettevõtjate konkurentsivõimet.“

Toetusi saavad taotleda teadus- ja arendusasutused koostöös kalandus- ja vesiviljelussektori ettevõtjatega.

2017. aasta taotlusvoor avati kalapüügi toetuseks 3 miljoni euro ulatuses ja vesiviljeluse innovatsiooni toetuseks 1,8 miljoni euro ulatuses. Kokku kavandatakse toetada EMKF 2014–2020 raames innovatsiooni kalanduse valdkonnas kuni 7 miljoni euroga, millest ligi 5 miljonit on kavandatud kalapüügi ja ligi 2 miljonit vesiviljeluse innovatsiooni toetuseks. 

Kalanduse innovatsioonitoetuste peamisteks eesmärkideks on keskkonnasõbralike lahenduste väljatöötamine kalapüügiks, uuenduslike tehnoloogiate väljatöötamine lisandväärtuse andmiseks kogu tarneahela ulatuses ja uute kasutamata vee-elusressursside tõhus kasutamine.

Taotlusi saab esitada elektrooniliselt Maaeluministeeriumile. 2017. aasta taotlusvoor kestab 31. märtsini.

EMKF 2014–2020 on programm, mis pakub rahalisi vahendeid Euroopa Liidu ühise kalanduspoliitika rakendamiseks. Perioodil 2014–2020 on fondi Eesti rakenduskava eeldatavaks mahuks 129,6 miljonit eurot, millest 100,9 miljonit eurot tuleb EMKF vahenditest ja 28,6 miljonit eurot Eesti riigieelarvest.

Taotlusvoorude kohta loe lähemalt: kalapüügi innovatsioonitoetus ja vesiviljeluse innovatsioonitoetus.

Teate edastas:
Triin Heinaste
avalike suhete osakonna nõunik
Maaeluministeerium
6256 108
triin.heinaste@agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele