Avaldatud: 25. juuni 2013Kategooriad: Uudised

Lii Sammler
Maaleht, 22.06.2013

Tänavu on kõikjal Eesti põldudel väga palju auklikke rapsitaimi. Süüdi on kapsakoi, kes hektarite viisi kahjustab rapsipõlde.

"Hiljuti olin mõne päevad Rootsis ja kui koju tulin, siis olid rapsil lehed auklikuks näritud," sõnab Saaremaa teraviljakasvataja Kaido Kirst. "Vaatasin taimed üle, leidsin neid lehtedel – ja mitte vähe!"Sama juttu räägib Voore Farmi taimekasvatusjuht Margus Lepp. "Neid on igal pool, " ütleb ta põllule maha kükitades ja leiabki juba kolmanda taime lehe alt väikese lehega sama värvi rohelise ussikese.

Põhara Agro OÜ juhi Jaanus Põldmaa sõnul pole kapsakoi rünnak suvirapsile Eestis esmakordne. Neid oli ka üle-eelmisel aastal, kuid tänavune on eriti jõuline.

Kapsakoi rünnak algas Eestis kahe nädala eest, kui olid kuumad ilmad. Arvatakse, et röövik, kes tavaliselt möllab Lõuna-Euroopas ja Poolas, saabus siia soojade õhuvooludega. Meie karmis kliima ta teadaolevalt ei talvitu.

"Selline massiline kapsakoi rünnak nagu tänavu, on tavaliselt üle 15-20 aasta," ütleb Baltic Agro tootejuht Elo Tuubel. "Ta sööb mitte ainult suuri lehti, vaid ka südamikku, kust peaks tulema rapsi õisik ja sealt seeme."
 
Loe edasi täispikka artiklit Maalehest 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele