Avaldatud: 25. märts 2013Kategooriad: Uudised

Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi liikmed külastasid mõni nädal tagasi Soomes mitut lihaveiste aretuskarja. Muu hulga suuriti ka tõuloomade müügihindu.

Soomes kasvatatakse enim šarolee, herefordi, limusiini, aberdiin-anguse, simmentali ja šoti mägiveise tõugu lihaloomi. Ammlehmi kokku oli 2012. a seisuga kõigi tõugude peale kokku 55 800.

Külastati kolme ilusat aretuskarja ning nähti asju, mida meil pole siiani eriti laialdaselt rakendatud, näiteks lihaveiste pügamine.

"Külastatud hereforditalus pügatakse pullikud tavaliselt sügisel, eelmise aasta raske suve järgi jäi seekordne pügamine käesoleva aasta algusesse.

Pügamise põhjenduseks tuuakse see, et paks karv põhjustab higistamist ja sügelemist, pügatud loomadel on lihased ja ka nahksarvede olemasoluparemini näha.

Samas kuna pullikute juurdekasv on 1900 grammi ööpäevas, siis intensiivistab karvade pügamine ka ainevahetust ja loom tunneb ennast hästi. Mõni nädal tagasi pügatud loomad tundsid ennast varakevadise päikse ja külmakraadide juures õues õhuvanne võttes imehästi," kirjutatakse liheveisekasvatajate seltsi kodulehel.

Pikemalt saab reisil nähtust-kuuldust lugeda SIIT.

Aive Mõttus, Maaleht (25.03.2013)

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele