Avaldatud: 17. oktoober 2012Kategooriad: Uudised
Erakordse niiskuse tõttu ei suuda paljud põllumehed täita keskkonnasõbraliku majandamise toetusega kaasnevat talvise taimkatte nõuet.

PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik ütles Saarte Häälele, et praeguseks on neli põllumeest esitanud kirjaliku teate selle kohta, et nad ei saa liigniiskuse tõttu keskkonnasõbraliku majandamise toetuse puhul nõutavat talvist taimkatet rajada. Samas on hulk inimesi PRIA infotelefonil ja büroodest küsinud telefoni teel nõu ja saanud juhtnööre, kuidas nõude täitmata jätmisest täpselt teavitada. “Nende suuliste pöördumiste põhjal eeldame, et ametlikke teateid tuleb kindlasti juurde,” lausus Maris Sarv-Kaasik.

Üks avalduse esitajatest on Kaarma valla talunik Aivar Lember, kes peab talvise taimkatte nõudest tulenevalt külvama 64 ha, kuid praeguseks on külv tehtud vaid 30 hektarile põllumaale.

“Ma kardan, et idu läheb niiskuse tõttu enne piimale, kui üldse idanema hakkab,” viitas talunik, kes pole siiski lootust kaotanud, et vähemalt osa tritikust, mis oli plaanis külvata, õnnestub siiski maha panna. “Kevadel oleks ka palju lihtsam, kui kõik 64 ha oleks külvatud, nüüd hakka kevadel seemet ostma ja see on ka kõik täiendav kulu,” lisas ta.

Kui talvist taimkatet ei ole liigniiskuse tõttu olnud võimalik rajada, tuleb sellest PRIA-le kindlasti teada anda.

Aive Sarjas, Maaleht (17.10.2012)
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele