Avaldatud: 28. mai 2012Kategooriad: Uudised

Traktorite kohta saab täpsed andmed ARKist, kuid külvikute edetabelit koostades tuleb usaldada firmasid ja praktikuid. Eesti turul paistab olevat kaks liidrit: Väderstad ja Horsch.

Praegu müüakse Eestis 16 firma külvikuid. Lisaks nimetatutele on esindatud veel John Deere, Amazone, Lemken, Pöttinger, Kuhn, Great Plains, VM, Tume, Cross Slot, Kongskilde jmt. Mullu müüdi Eestis ligi 90 külvikut.

“Kuna külvi eesmärk on seemnete paigutamine mullas idanemiseks sobivatesse tingimustesse, siis pole vahet, mis värvi või mis nimega külvikuga seda tehakse. Peaasi et töötulemus oleks kvaliteetne,” ütleb John Deere’i külvikuid müüva Stokker Agri OÜ tootejuht Ergo Viil.

Kalleim on seisev külvik

“Võtmeküsimuseks on töökindlus, et masin ei vajaks remonti kiirel külviajal, sest kõige kallim on külviajal seisev külvik,” ütleb Väderstad OÜ juhataja Kalev Korbun. Ta lisab, et hea külvik peab olema universaalne. See tähendab võimalust harida mulda nii minimeeritult ketastega kui libistiga siluda kündi või veel parem – teha mõlemaid koos.

“Külvik peab olema lihtne, töökindel, väikese veojõutarbega,” ütleb Horschi ja Cross Sloti külvikuid müüva ASi Tatoli projektijuht Urmas Oja. “Külvikul peab olema eelharimisorgan (randaal) ning külvata peab saama hästi nii künnile kui ka otse kõrde.”

Edasi loe Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele