Avaldatud: 29. mai 2013Kategooriad: Uudised

Maaleht, 29.05.2013

Mesilaste kaitseks 1. detsembrist jõustuv piirang, millega keelustatakse Euroopa Liidus ajutiselt kolme neonikotinoidset toimeainet sisaldava taimekaitsevahendi kasutamine mõnedes piirkondades, võib teha keerulisemaks rapsikasvatajate elu.

Mesilased koguvad rapsipõlult õietolmu ja kui seal on tehtud keemilist putukatõrjet, siis mürgid satuvad ükskord kindlasti ka mesilastarusse. Koeru mesinik Lembit Liin ütleb, et tarusse tassitud mürgid mõjutatavad otseselt mesilaste järeltulevat põlve, vahendas ERR Uudised.

"Kui haue nõrgeneb, siis on see väga hea foon kõikidele teistele haudmehaigustele, mis meil nii ehk nii mesilastel on ajaloos olnud," nentis Liin.

Klotianidiini, tiametoksaami ja imidaklopriidi sisaldavate taimekaitsevahendite ning nendega töödeldud seemnete kasutamist ja müüki piiratakse Euroopa Liidus alates selle aasta 1. detsembrist.

"Kindlasti on võimalik ka igasuguseid bioloogilisi tõrjeid kasutada, suurtootmises muidugi ei saa sellest rääkida, kuid kui seda mingil määral piirata ja on alternatiive, siis tuleb seda teed pidi minna," sõnas Estonia agronoom Helina Märtmann.

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele