Avaldatud: 24. juuli 2014Kategooriad: Uudised

Kuue aasta eest kolis Ene Lauri elumaja teise korruse seina sisse elama mesilaspere. Õuele ostetud vanasse tarusse nad ei läinud, selle valis oma koduks järgmine pere.

Ene ja tema abikaasa Kunnar hakkasid seepeale end mesinduse vallas harima, nüüd on neil mesilinnud juba üheteistkümnes tarus ja täpiks i-le ikka üks pere maja seina sees. Ene on ka Raplamaa mesinike seltsi juhatuse liige. Ta peab oma mesilat keskmise suurusega üksuseks, kuid mesindus veel leiba lauale ei too. Praegu pearaamatupidajana töötava naise tulevikuplaanid on seotud apiteraapia- ja koolituskeskuse loomisega oma talus.

Selline mõte tekkis end varem loomakasvatuse, informaatika, arvutivõrkude ja pedagoogika vallas koolitanud naisel Raplamaa mentorklubis, kus soovitati oma ettevõtte rajamisel lähtuda sellest, mis on juba olemas. „Olen alati huvitunud loodusravist ja inimeste aitamisest võimalikult maalähedaste meetoditega. Mul on mesilased, piisavalt põlde ja aasu talu ümber ja kui sellele lisandub positiivsust õhkav rehielamu koos saunaga, siis siit saab alguse apiteraapia,“ tutvustas Ene Laur oma plaane.

Pikemalt loe 23. juuli Raplamaa Sõnumitest.

23.07.2014, Maaleht

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele