Avaldatud: 8. jaanuar 2013Kategooriad: Uudised

Kohalikul ressursil põhineva toidutootmise arendamine ja elanike kindlustamine võimalikult suures ulatuses kodumaise toiduga tagab meie rahva püsimajäämise.

Täna, 8. jaanuaril sõlmisid Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) ja Eesti Kaitsetööstuse Liit (EKTL) koostöölepingu ning algatasid Eesti rahva toidujulgeolekut edendava projekti.

Eesti julgeolekupoliitika alused ei maini otseselt toidujulgeolekut, kuid selles tuuakse välja, et maailma globaliseerumisprobleemidest pooled on seotud põllumajandusega, sh toit, keskkond, bioenergia jne.

Hinnanguliselt 20 aastaga kahekordistub nõudlus põllumajandustootmisele seoses rahvastiku kasvu, tarbimiskultuuri ja elustandardi muutusega, suureneva energiavajadusega, kliimamuutuste ja tööstusliku kasutusega.

Selle valguses muutub kaitsetööstuse liidu ja põllumajandus-kaubanduskoja hinnangul üha tähtsamaks kohalikul ressursil põhineva toidutootmise arendamine ja elanike kindlustamine võimalikult suures ulatuses kodumaise toiduga. Edukus neis küsimustes toetab kõige otsesemalt meie riigi esmast põhiseaduslikku ülesannet – tagada meie rahva püsimajäämine.
 
Loe artiklit edasi Maalehest
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele