Avaldatud: 8. november 2013Kategooriad: Uudised

Keskkonnaministeeriumi hinnangul kujuneb maale hind vabal turul tehtavate tehingute alusel, mitte riiklikult määrates.

«Riikliku kampaania korras maale hinna määramine on ajast ja arust, kulukas ja kunstlik süsteem,»kommenteeris ministeeriumi pressiesindaja Berit-Helena Lamp E24le. «Seetõttu ei ole meil ka uut kampaaniakorras maade hindamist plaanis.»

Seda, milliseid muudatusi on vaja teha õigusruumis selleks, et riiklikku maade hindamist tulevikus vaja ei oleks, ministeerium veel analüüsib.

Kolmapäeval riigikogu infotunnis riigikogulaste küsimustele vastates ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, et valitsus on ettevalmistamas uusi aluseid maa õiglase väärtuse hindamiseks.

Seeder kinnitas vastuseks riigikogulase küsimusele, et valitsus on seda küsimust arutanud, kuid ta ei osanud nimetada tähtaega, millal uued maa hindamise alused valitsusse jõuavad.

Seeder selgitas, et kui kunagi maaseadusi välja töötati, siis otsustati maa hindamisi viia läbi korraliselt, mida siiski pole tehtud.

Maamaksu arvutatakse praegu 2001. aastal toimunud maa korralise hindamise alusel. Seeder rääkis «Vikerhommikule» antud raadiointervjuus, et peab maa väärtuse ümberhindamist väga vajalikuks, kuid küsimus, kas see mõjutab ka maamaksu suurust, on eelkõige poliitiline.

Liina Valdre,
E24Ȁriuudised, 08.11.2013

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele