Aive Mõttus
Maaleht, 27.06.2013

Biodünaamika võtteid kasutades paranevat mulla struktuur kiiresti ning huumuse moodustumine olevat lausa silmaga nähtav.

“Kasutades tavalisi väetisi ja kemikaale, mida on ebatervislik süüa, on kerge talu pidada. Orgaaniliste toodete kasvatamine nõuab rohkem aega ja pingutust ning selle eest peab tasu saama,” sõnas Austraalia biodünaamilise põllunduse isa, 88aastane Alex Podolinsky, kes möödunud nädalal Eestis viibis.

Alex Podolinsky sõnul on biodünaamilise põllunduse üks alustalasid see, et ettevõttesse ei tooda juurde uusi sisendeid, vaid kasutatakse ära kõik see, mis seal tekib või olemas on.

Podolinsky on biodünaamilist põllundust (termin tuleneb vanakreeka keelest, milles bios tähendab elu ja dynamis energiat, jõudu) viljelnud 1950ndatest alates, kasutades oma meetodi alustena XX sajandi algul Rudolf Steineri väljatöötatud põhimõtteid.

Kõige tähtsam koostisosa selleks, et muld oleks bioloogiliselt aktiivne, on rahvusvaheliselt tunnustatud biodünaamiku sõnul õhk, sellele järgneb vesi. Alles pärast neid kaht tulevad ussikesed, mikroobid, orgaanika jm.
 
Loe edasi täispikka artiklit Maalehest.