Avaldatud: 24. oktoober 2014Kategooriad: Uudised

Parim maakarjakasvataja Piret Alfthan on tõstnud Massiaru põllumajanduslikus osaühingus (POÜ) maatõugu lehmade aastalüpsi 8700 kiloni.

"Päike, Päike!" hüüab Piret Alfthan, ämber käes, oma lemmikut – helepunast maatõu­gu lehma, ise läbi rohu kahlates. Holstei-ni ja punast tõugu lehmikud trügivad kohe perenaise ligi, aga maatõugu vissi, kel ni­meks Päike, ajab jonni ega tule lähemale.

"Need maakarja lehmad on isepäised ja jonnakad, samas on see ju meie oma Ees­timaa tõug, me peame neid edasi aretama, muidu surevad välja," räägib Piret Alfthan, kes juba aastaid töötanud Massiaru POÜs loomakasvatusjuhi ja veterinaarina.

Massiaru 260pealise piimakarja seas on juba kümme aastat peetud ka maatõugu lehmi. Tõsi, tavaliselt on neid alla kümne. Ometi on siit karjast saanud endale täien­dust mitmedki maatõuhuvilised, sest Alf-thani aretatud loomad on kõrges hinnas. Juba 2006. aastal tunnistati Massiaru POÜ maatõugu kari eliit-tõufarmiks ja seda ni­metust on hoitud tänini.

Tänavu pälvis Piret Alfthan asjatundli­ku töö eest parima maakarjakasvataja tiit­li ja rändhõbekarika. Hõbekarikas on Mas­siaru POÜ kontoris aukohal. 

Loe edasi Maalehest

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele