Avaldatud: 15. detsember 2015Kategooriad: Uudised

Pressiteade
15. detsember 2015, Viljandi

Maaelu Edendamise Sihtasutus maksab üliõpilastele stipendiumi

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) maksab taas ühekordset õpitoetust, mis on mõeldud Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli maamajandusega seotud õppekavade üliõpilastele.

Sel aastal pälvisid ühekordse õpitoetuse suurusega 500 eurot kaks Eesti Maaülikooli tudengit: Diana Salf, kes õpib põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise õppekaval, ning Katrina Lang, kes õpib vee- ja maismaa ökosüsteemide rakendusbioloogia õppekaval.
Toetuse taotlemiseks tuleb õpilasel täita ankeet, kus tuuakse välja oma erialane tegevus nii koolis kui kooliväliselt ning kirjutatakse essee, kus selgitatakse, kuidas seotakse oma tegevus maaeluga nüüd või tulevikus. Lisaks arvestatakse keskmist hinnet ning kooli soovituskirja. Sel aastal esitas taotluse toetuse saamiseks 11 üliõpilast.

„Kuna stipendiaadid valitakse välja taotluste alusel, siis on oluline, et taotlusankeedid oleks hoolikalt täidetud. Seega on lisaks õpilaste enda kirjapandule oluline ka koolipoolne soovitus ning seetõttu julgustame koole igati oma tublisid õpilasi kiitma,“ rääkis Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liige ja toetuste andmise komisjoni esimees Andres Vinni.

Toetusesaajad määrab komisjon, kuhu kuuluvad Maaelu Edendamise Sihtasutuse, Maaeluministeeriumi, Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eesti Talupidajate Keskliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, ajalehe Maaleht ning sihtasutuse Erametsakeskus esindajad.

Teate edastas:
Eva Patune
Maaelu Edendamise Sihtasutus
tel  648 4064
e-post  eva.patune@mes.ee
www.mes.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele