Avaldatud: 21. aprill 2014Kategooriad: Uudised

Seoses ülejõukäiva töömahuga ei jõua PRIA õigeaegselt kanda põllumassiivide registrisse kõiki põllumassiivide piiride muudatusettepanekuid, mistõttu jääb osa muudatustega seotud maatükke sel aastal ühtsest pindalatoetusest ilmselt ilma.

“Praegusel hetkel on selge, et PRIA-l ei ole võimalik neid muudatusettepanekuid, mis esitatakse pärast 1. aprilli, läbi vaadata ja registrisse kanda varem kui sügiseks 2014,” teatas sel nädalal põllumajandusministrile saadetud kirjas PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive. “Mis tähendab, et neile maadele avaneb taotlejatel võimalus taotleda toetust järgmisel aastal.”

Bleive märkis oma kirjas, et ajavahemikul 2.–10. aprill on esitatud 440 põllumassiivide piiride muudatusettepanekut, kuid võib eeldada, et neid lisandub veel nii aprillis kui taotlusperioodi ajal.

PRIA võtab põllumassiivide piiride muudatusettepanekuid vastu, kuna sel aastal kaob 2003. aastal kehtestatud kasutuspiir taotlusalustele põllumaadele. 1. jaanuarist kuni 1. aprillini on kokku laekunud 9079 piirimuudatusettepanekut, millest praeguseks on jõutud läbi vaadata ja registrisse kanda ligemale 2000.

Umbes 15 protsenti kõigist muudatusettepanekutest vajab Bleive kinnitusel ka välikontrolli. Eelkõige on need sellised juhtumid, kus ortofoto alusel pole võimalik hinnata põllumaa olemasolu. Muudatusavaldusi on praeguseks jõutud kohapeal kontrollida 146 juhul.

Muudatusavaldustega on senistele toetusetaotlejatele lisandunud ligikaudu 650 uut potentsiaalset taotlejat, kes on ennast ka toetuste registris PRIA kliendiks registreerinud. 11. aprilli seisuga on põllumassiivide registrisse lisandunud 3030 ha maad. See pindala on lisandunud 9079-st 1. aprilliks laekunud avaldustest 1824 registrisse kandmise tulemusena, mis lubab praegu eeldada kokku ca 1,6% toetusõigusliku maa lisandumist. 

Ain Lember,
Saarte Hääl, 19.04.2014 

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele