Avaldatud: 7. mai 2015Kategooriad: Uudised

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet
PRESSITEADE
7. mai 2015

Algas uue  rahastusperioodi esimene pindala- ja loomatoetuste taotlusvoor

7.-25. maini võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu pindala- ja loomatoetuste taotlusi. Taotlema oodatakse ligi 18 000 põllumeest ja loomapidajat.

Euroopa Liidu eelarvest rahastatavate otsetoetuste käesoleva aasta eelarve on ligi 114,8 miljonit eurot. Maaelu arengukava (MAK) toetuste eelarve sellele lisaks 59,4 miljonit eurot.

Tänavune taotlusvoor on Euroopa Liidu 2014-2020 eelarveperioodil esimene, mil rakendub hulk uusi toetusmeetmeid ning toetuste saamise tingimustes on olulisi muudatusi.

„Taotluste esitamiseks soovitame kasutada elektroonilist iseteeninduskeskkonda e-PRIAt, mis on kasutatav ööpäevaringselt, kus paljud andmed on juba eeltäidetud. Taotleja saab juba andmete sisestamisel esmaste kontrollide tulemusena teavituse võimalikest eksimustest toetuste taotlemisel,“  rõhutab otsetoetuste menetlusbüroo juhataja Tanel Trell. „Kogu Euroopa Liidus on võetud suund elektroonilisele taotlemisele üleminekule ning Eestis esitati mullu juba üle 54% pindalatoetuste taotlustest e-PRIAs.“

PRIA soovitab enne taotluse esitamist kindlasti tutvuda nõuete ja kohustusega, mis taotlemise ja toetusega kaasnevad. Infot pakub PRIA koduleht www.pria.ee, büroodest saab trükiseid ja nõu küsida võib infotelefonil 7377 679. Lisaks pakuvad e-PRIAs taotluse esitajatele tasuta juhendamist maaelu- ja põllumajanduskonsulendid (www.pikk.ee).

Soovijatel on võimalik lisaks e-PRIAle taotlusi esitada ka PRIA maakondlikes teenindusbüroodes, saata paberil täidetult postiga (Narva mnt 3, Tartu 51009) või digitaalselt allkirjastatuna aadressil info@pria.ee.  Pärast vastuvõtu põhiperioodi saab taotlusi esitada hilinenult veel 19. juunini, kuid siis vähendatakse toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.

Natura 2000 erametsamaa toetuse taotlusi võtab vastu SA Erametsakeskus kuni 21.maini, hilinenult 15.juunini.

Uue eelarveperioodi rakendumisega seoses on paljud õigusaktid, infomaterjalid ja IT-arendused valminud vahetult enne taotlusvooru. „Loodame klientide tähelepanelikkusele ja mõistvale suhtumisele ning oleme igati abiks vajamineva info leidmisel ning taotluse esitamisel,“  ütles Tanel Trell.

Otsetoetuste ühikumäärad kehtestab PRIA 1.detsembriks ja teeb taotluste osas otsused 10. detsembriks 2015. MAK toetuste määramine toimub 2016.a algul ja ühikumäärad on sätestatud meetmete määrustes.

Pressiteate edastas

Maris Sarv-Kaasik, PRIA pressiesindaja
tel  7371 215; 5533 739
e-post  maris.sarv-kaasik@pria.ee
www.pria.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele