Avaldatud: 15. august 2013Kategooriad: Uudised

Olivia rapsiõlitootja Scanola Baltic AS avas Painkülas asuva tehase uue osa, mis võimaldab ettevõttel töötlemismahtu kahekordistada.

Kui vana võimsuse juures töötles tehas aastas 70 000 tonni rapsiseemneid, siis täisvõimsusel tööd alustanud uue tehase töötlemisvõimsus on kuni 140 000 tonni aastas.

Uues tootmisüksuses on kasutusel kuumpressimistehnoloogia. Uue sisseseade tehniline tase võimaldas tõsta tootmise mahtu, parandada kvaliteeti ja vähendada energiakulu tooteühikule, teatas ettevõte.

Scanola Balticu juhatuse liikme Ants Puusta sõnul tähendab tehase uue osa avamine põllumeestele suuremat kiirust rapsi vastvõtul, paremat müügihinda ja võimalust turustada toodangut lähedal. "Sel aastal loodame keskmisest paremat rapsisaaki ja oleme omalt poolt teinud investeeringuid eestimaise saagi vastuvõtuks," lisas ta.

"Tänu uue tehase avamisele on õlitootja Scanola Baltic ning emaettevõte Baltic Agro muutunud Balti riikide turul konkurentsivõimelisemaks ja efektiivsemaks: loome lisaväärtust läbi tooraine väärindamise ehk tootes rafineeritud õli ja uudisena kvaliteetset granuleeritud rapsikooki. Samas laiendasime pudeldatud õli sortimenti – lisaks rapsiõlile sobivad Eesti kodukööki ka küpsetus- ja salatiõli," selgitas Puusta.

Uus tootmisliin annab lisaks tootmisvõimsuse kasvule ka parema efektiivsuse, sest tänu uuele tehnoloogiale saadakse pressimisel rapsiseemnetest rohkem õli. Uuele tehasele vajalik rapsiseemnete kogus on 12 000 tonni kuus.

Augustis avatakse tehase juures uus rapsi vastuvõtukeskus, mis lubab korraldada vastuvõttu kiiremini ja rapsikasvatajatele mugavamalt. Seni oli vastuvõtukiirus 75 tonni tunnis, uus keskus suudab vastu võtta 300 tonni tunnis – efektiivsus saavutatakse autode ooteaja ja järjekorra vähendamisega.

Uude tehasesse ja vastuvõtukeskusesse on alates septembrist 2012 investeeritud ligi 14 miljonit eurot.

Scanola Baltic toodab rapsiseemnetest loomasööta, söödaõli ja rafineeritud kvaliteetset toiduõli. Ettevõtte eelkäija AS Werol Tehased asutati aprillis 1997 eesmärgiga käivitada söödaproteiini ja toiduõli tehas. Tootmine käivitus 1999. aasta detsembris. Alates eelmise aasta 1. oktoobrist on tehase ärinimi AS Scanola Baltic. Ettevõtte aktsiakapital on viis miljonit eurot, omanik AS Baltic Agro.

Indrek Kald
Äripäev, 14.08.2013

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele