Avaldatud: 3. oktoober 2012Kategooriad: Uudised

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles tänasel kohtumisel Läti ja Leedu põllumajandusministritega, et Balti riigid peavad jätkama ühiselt liitlaste otsimist võrdsemate konkurentsitingimuste saavutamise nimel.

„Oleme ühisel seisukohal, et järgmisel eelarveperioodil tuleb Balti riikidele leida sobiv lahendus Euroopa Liidu siseturul võrdsete konkurentsitingimuste saavutamiseks ja otsetoetuste kiiremaks võrdsustamiseks. Euroopa Komisjoni väljapakutud lahendus tõsta meie otsetoetused 58 protsendini EL keskmisest ei ole piisav,“ ütles minister Helir-Valdor Seeder.

„Võrdsed konkurentsitingimused teiste EL liikmesriikidega saavutame ainult otsetoetuste kiirema võrdsustamisega. Teeme Läti ja Leedu kolleegidega toetuse leidmise nimel tihedalt koostööd.“

Balti riikide põllumajandusministrite kolmepoolsel kohtumisel arutletakse Euroopa Liidu otsetoetuste võrdsustamise ning maaelu vahendite osakaalu üle EL eelarves. Eesti peamine huvi on saavutada otsetoetuste võrdsustamine liikmesriikide vahel võimalikult kiiresti nii, et see ei toimuks maaelu arengu vahendite arvelt. 

Loe artiklit edasi Maalehest
 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele