Avaldatud: 17. jaanuar 2014Kategooriad: Uudised

Põllumajandusministeerium 
Pressiteade
17. jaanuar 2014 

Seeder kohtus Venemaa põllumajandusministriga

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kohtus täna õhtul Grüne Woche 2014 raames Venemaa kolleegi Nikolai Fjodoroviga, kellega arutati Eesti piima- ja kalatoodete eksporti Vene Tolliliitu. Venemaa kinnitas head tahet olukorra kiireks lahendamiseks. 

"Vene minister kinnitas, et impordikeelu taga on tehnilised põhjused, mille kiiret lahendamist soovib ka Venemaa," ütles minister Seeder. "Vene pool lubas, et nemad ei venita ja vastavalt oma protseduurireeglitele tegutsevad võimalikult kiiresti, et taas avada piir impordikeelu saanud viiele Eesti piima- ja kuuele kalatööstusele." 

Kohtumisel lepiti kokku, et impordikeelu lahendamisega tegelevad edasi Veterinaar- ja Toiduamet ning Venemaa veterinaar- ja fütosanitaarjärelevalveamet. "Jaanuari lõpus esitab VTA vastuse Vene auditi kohta, kus teavitab, millised abinõud oleme kasutusele võtnud järelevalve tõhustamiseks, aga ka ettevõtetes Tolliliidu nõuete täitmiseks. Vastuses toome kindlasti välja ka auditis esinenud mõned ebatäpsused," selgitas Seeder. 

Iga ettevõtte puhul sõltub impordikeelu tühistamine sellest, kui kiiresti jõutakse Tolliliidu nõuded täita. 

Kohtumisel osalesid lisaks kahe riigi ministritele ka Veterinaar- ja Toiduameti juht Ago Pärtel, Venemaa veterinaar- ja fütosanitaarjärelevalveameti juht Sergei Dankvert, Venemaa föderaalse kalandusameti juht Ilja Šestakov, Eesti Vabariigi suursaadik Saksamaal pr Kaja Tael ning Põllumajandusministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Ruve Šank. 

Vene põllumajandusministrile Nikolai Fjodorovile anti kohtumisel üle ka kutse osaleda Agroforum Balticumil, mis toimub aprillikuus Tartus. 

Päeva jooksul kohtus minister Seeder ka Hollandi, Montenegro, Gruusia, Moldova ja Poola põllumajandusministritega. 

Eesti on Grüne Wochel osalenud 1993. aastast ja tänavu on Eesti messi partnermaaks esimesena Balti ja Skandinaavia riikidest. Messi Internationale Grüne Woche korraldatakse alates 1926. aastast, tänavu on osalemas 70 riiki. Ligi 124 000 m2 laiuvat messi külastab kümne päeva jooksul ligi 500 000 inimest, sh kuni 5000 ajakirjanikku. 

Pressiteate edastas: 

Karin Volmer
Põllumajandusministeerium
pressiesindaja

www.agri.ee

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele