Avaldatud: 20. november 2012Kategooriad: Uudised

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas täna riigikogu ees küsimusele erimärgistusega kütuse kasutamise kohta.

Seederi selgituste kohaselt käisid uue riigieelarve ettevalmistamise ajal läbirääkimised rahandusministeeriumiga ja ka arutelu valitsuskabinetis põllumajanduses kasutatava erimärgistatud diislikütuse vahetamiseks kompenseeriva toetusskeemiga.

"Jõudsime otsusele, et 2013. aastal uue süsteemi rakendamine ei ole otstarbekas," kinnitas Seeder. Samal seisukohal on Seederi sõnul ka kõik põllumeeste esindusorganisatsioonid.

Ta tõi välja seisukohad, millele tuginedes kehtestatakse igale Põllumajandusregistrite ja Informatsiooni Ameti registris olevale põllumajandusega tegelevale isikule kütusekoguse limiit, mis põhineb õiguslikuks tunnistatud hektarite ja registris olevate loomade arvul.

Selle koguse piires on põllumajandustootjal võimalik osta diislikütust alandatud aktsiisimääraga.

"Oleme läbirääkimiste käigust ja võimalikest tulemustest teavet jaganud põllumajandustootjate esindajatele," rääkis Seeder ja lisas, et ühiselt jõuti järeldusele, et on otstarbekas jätkata senise süsteemiga.

„Senise süsteemi jätkamisel on tootjatele eeliseks, et alandatud aktsiisiga kütuse kasutus ei ole limiteeritud. See tähendab, et kui tootmisprotsess on kütusemahukam, näiteks köögiviljade mitmekordne vaheltharimine, siis on kindlustatud soodustatud hinnaga kütuse ost kogu töömahu ulatuses,“ toonitas põllumajandusminister.

Seeder märkis samas, et sellele põllumeeste jaoks olulisele probleemile otsitakse pingsalt lahendust.

Äripäev, 19.11.2012

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele