Avaldatud: 10. märts 2013Kategooriad: Uudised

Mahetootjaid koondav ühistu tahab suvel valmis saada uue võimsa mahevilja kuivatamise, ladustamise ja kvaliteedi määramise keskuse.

Paari aasta eest oli paljudel mahevilja kasvatajatel mure viljast lahti saamisega, kuna märja saagi kuivatamiseks polnud sobivat, mahevilja kuivatamiseks mõeldud kuivatit, ei jagunud ladustamispinda või oli laos tavaviljaga segunemise oht.

Müüa saab head vilja

“Kui ka kvaliteedist polnud ülevaadet, oli raske ostjaga lepingut sõlmida,” rääkis tulundusühistu Wiru Vili liige Ahti Kalde teisipäeval Avinurmes maheturu seminaril.

Kolm aastat tagasi loodi mahevilja kasvatajate ühistu Wiru Vili, mis on iga aastaga aina suurema koguse mahevilja eksportinud. Laeva teele saatmiseks tuleb kokku saada piisav kogus hea kvaliteediga vilja.

“Ehitame keskuse mahevilja kuivatamiseks, ladustamiseks ja kvaliteedi kontrollimiseks,” ütles ta. “Eesmärk on see, et kogu Wiru Vilja eksporditav kaup läheks kvaliteedi tagamiseks läbi mahekeskuse.”

Kuivati asukohaks valiti Avinurme lähedal asuv Maetsma küla, kuna see on Kunda ja Sillamäe sadamate läheduses. Ehitusega plaanitakse alustada kuu aja pärast ja kuivati peaks valmis saama juuliks, nii et oleks võimalik kuivatit juba sügisel kasutada.

Loe edasi täispikka artiklit Maalehest

 

Viimased uudised

Arhiiv

Pikk.ee uudiskirjaga liitumine.

Isikuandmeid töötleme vastavalt Isikuandmete töötlemise põhimõtetele